Assortiment
In het zonovergoten zuiden van Frankrijk, op het plateau van Beaucaire in de Costières de Nîmes, ligt het historische domein Mourgues du Grès. Ooit was het eigendom van de Ursulinen van Beaucaire; tegenwoordig creëren François en Anne Collard hier een indrukwekkende reeks biologische wijnen, die tot de beste van de streek behoren.
De naam ‘Mourgues du Grès’ verwijst naar de geschiedenis van het domein: mourgues is de Provençaalse benaming voor nonnen, en grès slaat op de kenmerkende platte, ronde stenen die het terroir van de Costières de Nîmes vormen.
Hieronder vindt u ons assortiment van Domaine Mourgues du Grès – karaktervolle wijnen die stuk voor stuk de unieke ziel van deze bijzondere plek weerspiegelen.
Volgeel van kleur, fraai van geur met een intens aroma van bloemen en rijpe fruittonen. De smaak is rond, vol en aromatisch en eindigt evenwichtig met milde zuren in de afdronk.
Mooi fruitige, licht kruidige rode wijn met een verfijnde geur van kers, pruim, zwarte bes, zoethout en jeneverbes. De smaak is vol en soepel met puur fruit, verfrissende zuren en fijne tannine.
Deze prachtige, niet-houtgerijpte, biologische rode Costières de Nîmes van Mourgues du Grès heeft zowel mooi rijp fruit als fraîcheur en mineraliteit. Gebotteld met een minimum aan sulfiet. Erg lekker bij kruidige vleesgerechten, maar ook heerlijk om zo te drinken.
12,60 10,95 per fles
De elegante, fruitige rosé van Mourgues du Grès, één van de beste producenten in Costières de Nîmes, is gemaakt van syrah, grenache en mourvèdre. Enige uren schilinweking zorgen voor de iets donkerdere tint.
12,60 10,95 per fles
Fraaie droge rosé met een zalmroze tint en een verfijnd aroma van rood fruit en milde kruiden. De smaak zet zacht, mild en rond in ontwikkelt zich evenwichtig en aanhoudend.
Aromatische, Franse droge witte wijn met geurnuances van meloen en abrikoos. De smaak is rond, zacht en aangenaam aanhoudend. Erg lekker bij bij mediterrane visschotels of gevogelte.
12,60 10,95 per fles
Intens sappige, droge witte wijn met een verfijnde geur van gele bloemen, perzik, abrikoos en gember. De smaak is vol, zacht en rijpfruitig met een zalvende textuur en milde zuren. Elegante finale met tonen van toast en amandel.
Volle, gulle rode wijn uit Costières de Nîmes. Volrood van kleur, fruitig en kruidig van geur met nuances van bramen, laurier en iets leer. De smaak zet soepel in en ontwikkelt een zachte tannine in de afdronk. Op dronk vanaf 1 à 2 jaar na oogst, tot 5 à 6 jaar goed houdbaar.
Volle droge witte wijn uit Zuid-Frankrijk. Volgele kleur, krachtig aroma met nuances van rijp tot overrijp geel fruit en honing. De smaak is vol, rond en aanhoudend, met milde zuren en een lange, aromatische afdronk. Op dronk vanaf minimaal 1 jaar na oogst, gemakkelijk 3 tot 4 jaar houdbaar.
Kwaliteitsrosé, mooi als aperitief met licht gekruide hapjes, maar ook uitstekend bij vele koude en warme visschotels. Fraai droog, met een zalmroze tint en een verfijnd aroma van rood fruit en milde kruiden.
Flesinhoud: 1500 ml
Voordelen eigen account